dilluns, 3 d’abril de 2017

Visita al projecte SUMMEM a 1r d’ESO

El passat dijous 30 d'abril, l'equip pilot de SUMMEM de 1r d'ESO va rebre la visita d'un grup de professors d'altres escoles pies de Catalunya. La visita tenia com a objectiu poder conèixer de primera mà com desenvolupem el projecte a la nostra escola i en concret a l’etapa de secundària. 

Primer, el nostre equip educatiu va explicar el procés de creació dels itineraris, l'organització, l'avaluació, així com les dificultats a què s'ha enfrontat. A continuació, els professors van passar una estona a les aules per veure com treballaven els alumnes i poder parlar amb ells per conèixer i preguntar-los quines activitats estaven duent a terme, quina percepció tenien de l'aprenentatge mitjançant projectes interdisciplinars, etc. Els visitants van valorar molt positivament l'experiència.