divendres, 3 de febrer de 2017

L'equip de l'Escola Pia Sabadell a la Copa Cangur!

El passat dijous dia 26 de gener l'equip de l'escola va anar a la Copa Cangur. Els alumnes de 2n i 3r d'ESO que formaven l'equip foren la Meritxell, la Laura i el Marc (de 2n), i la Valèria, el Pere i el Lluís (de 3r). 

La Copa Cangur és una prova per equips on cal resoldre de la manera més ràpida possible 12 problemes matemàtics, competint contra altres equips d'altres escoles. La seu de la Copa Cangur on van anar els nostres alumnes va ser la Facultat de Matemàtiques i Estadística, a Barcelona, i la prova va durar 1 hora. 

 
El nostre equip va quedar 4t entre els 15 equips que competien, i ja ens han dit que els de 2n l'any vinent volen tornar-hi a participar.En podeu veure més fotografies a l'àlbum de la Copa Cangur 2017.